Çalışmalar

Önemli olan Sensin… Senin hayatın, senin hayatınla ne yaptığın ya da yapmadığın… Hayat en güzel hediye diyoruz da ne kadar hissederek tam da o kalbimizin en derinlerinden söylüyoruz bunu? Kalplerimizde yankısı ya da kaynağı olmayan, dilimizde olan, söyleyiverdiğimiz o kadar şey var ki…

Artık başkalarının ne yapıp ne yapmadıklarını bir kenara bıraksak diyorum. Dışarıda hiç birşey yok, yine Senden (Benden) başka diyorum. Dışarıda vakit kaybetmek kendimizden kaçmanın bir başka yolu diyorum, başkalarının kendi hayatlarına ne yapıp yapmadıkları ya da başkalarının sana ya da hayatına ne yaptıklarını bir kenara bıraksan ya diyorum. Sadece sen ne yapıyorsuna baksak bir diyorum.

Sen izin vermeden, sen istemeden hiç birşey olmaz hayatında. Ne oluyorsa sen bir şekilde bilinçli ya da (diyelim) bilinçsiz şekilde olmasına izin verdiğin içindir. Dışarıda ve İÇERİDE suçlayacak kimse yok. Sadece deneyimler ve onlara verdiğimiz yanıtlar var. Biz bu yanıtları her bir muhteşem olan o ‘an’ değiştirebilme hediyesine sahip olanlarız. En güzel hediyemiz özgür irademiz.

Sadece hayatlarımıza bakıp, hayatlarımızın sorumluluğunu alıp, yaşama verdiğimiz yanıtları değiştirme vakti. Şimdi hep ezberimizde olanı bozma, Gerçeğimizde olanı yaşama, yaşatma vakti. Önemli olan başkalarının kim oldukları ne yaptıkları değil, Senin kim olduğun, ne yaptığın ve ne yapmayı istediğin, seçtiğin…

Kesin bir `gelecek` yoktur, sonsuz olasılıklar ve gerçekleşmesi yüksek potansiyeller vardır. Seçimlerimizle `geleceğimizi` yaratır, şekillendiririz. Bu bilinçle yaşadığımız herşeyin `sorumluluğu`nu aldığımızda, yaşayacağımız herşeyin de sorumluluğunu almış oluruz. Bu da bize Sevgiyle geleceğimizi şekillendirebilme hediyesinin kapılarını açar.

 

Işık Beden Çalışmalar

Işık Beden E-Bülten'e Üye Ol!